Menu Zamknij

Tuleja teflonowa PTFE

Tuleje z teflonu są funkcjonalnymi półproduktami, które świetnie sprawdzają się do wytwarzania wyspecjalizowanych elementów. Cechy tworzywa sprawiają, że rury teflonowe powszechnie stosuje się w wymagających branżach – przemyśle farmaceutycznym i chemicznym, a także spożywczym. PTFE jest także materiałem o bardzo niskim współczynniku tarcia, dlatego tuleje ślizgowe z teflonu cieszą się dzisiaj niezwykłą popularnością. Z rur PTFE wytwarza się także wiele innych elementów ruchomych do maszyn.

Bogata oferta teflonowych rur i tulei

Dostępne u nas tuleje, zwane także rurami z teflonu, to zarówno wersje neutralne (białe), jak i warianty z domieszką grafitu (czarne), brązu (brązowe) oraz włókna szklanego (białe). Poszczególne typy różnią się nie tylko ceną i wyglądem, ale także właściwościami, dlatego klienci potrzebujący produktów o szczególnych cechach na pewno znajdą u nas produkty spełniające ich wymagania.

  • Domieszka brązu poprawia odporność na odkształcenia termiczne,
  • dodatek grafitu (włókna węglowego) zwiększa wytrzymałość i poprawia przewodnictwo prądu,
  • wzmocnienie włóknem szklanym bardzo wzmacnia trwałość rury teflonowej.

Oferujemy rury z teflonu o różnych średnicach i długościach.  Wykonujemy także zamówienia specjalne, docinane na podane wymiary. Pozwala na optymalizację ilości materiału niewykorzystywanego przy obróbce.

rury teflonowe

Obróbka rur z teflonu

Rury z teflonu – zwane także tulejami PTFE, boraflonowymi albo tecaflonowymi – są półproduktem łatwym i wydajnym w dalszej obróbce. Tworzywo w tej formie wymaga jedynie prawidłowych procesów produkcyjnym, ponieważ jest dosyć giętkie i elastyczne. Warto pamiętać o odpowiednim unieruchomieniu tulei przed obróbką, a także precyzyjnym pilnowaniu wymiarów.

Tuleja teflonowa – cena Koszt zakupu rury (tulei) PTFE zależy od wymiarów oraz zastosowanego rodzaju teflonu. Zamówienia o standardowych parametrach są tańsze od politetrafluoroetylenu modyfikowanego, a także docinanego na życzenie klienta. Wycenę realizacji można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy z naszymi ekspertami, którzy służą swoją wiedzą i poradą.