Menu Zamknij

Polietylen PE 1000 zielony – wałki i płyty

Polietylen PE 1000 zielony znajdujący się w naszej ofercie to jedno z najpopularniejszych tworzyw konstrukcyjnych z dodatkiem zielonego barwnika. Zielony polietylen posiadamy w postaci wałków, prętów, płyt i formatek. Dzięki nowoczesnym piłom CNC jesteśmy w stanie dociąć materiał na podany przez Klienta wymiar. Zapoznaj się z właściwościami zielonego polietylenu i skontaktuj się z działem obsługi klienta.

polietylen pe 1000 zielony

Wałki i płyty z zielonego polietylenu 1000

W naszej firmie możesz zakupić PE 1000, który wyprodukowany został w Niemczech. Zielony PE występuje w formie wałków oraz płyt. Standardowo wałki występują w średnicach od 8 mm, aż do 300 mm, przy należy pamiętać, że niektóre średnice mogą być niedostępne. Wałki występują w odcinkach metrowych, ale przy większych średnicach docinamy plastry na wymiar.

Zielone płyty polietylenowe posiadamy w standardowym wymiarze produkcyjnym 1000 x 2000 mm w grubościach od 1 mm, aż do 160 mm. Tutaj również należy pamiętać, że niektóry grubości mogą być niedostępne w danym momencie. Podobnie jak w przypadku wałków, płyty docinamy na formatki o wymiarach podanych przez Klienta.

Jeśli chcesz poznać dostępność materiału, skontaktuj się z nami:

Właściwości PE 1000 zielony

Polietylen jest jednym z najpopularniejszych tworzyw konstrukcyjnych ze względu na doskonały stosunek właściwości technicznych do ceny. Tworzywo może być używane w kontakcie z żywnością, ponieważ posiada atesty FDA i PZH. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i posiada doskonałe właściwości ślizgowe, dlatego bardzo często wykonuje się z niego ślizgi do maszyn.

Pozostałe właściwości zielonego PE1000:

  • PE green może pracować w warunkach o zmiennych temperaturach, a jego temperaturowy zakres pracy wynosi od -200°C do 80°C
  • Tworzywo polietylen 1000 jest odporne na środki chemiczne
  • Nie absorbuje wody – zachowuje stabilność wymiarową
  • PE green idealnie nadaje się do obróbki skrawaniem
  • Niska gęstość w porównaniu do innych tworzyw
tulejki z zielonego polietylenu

Gdzie stosuje się Polietylen PE 1000 zielony?

Zielony PE 1000 stosuje się wszędzie tam, gdzie stosuje się standardowy, biały polietylen. Kolor zielony, czy inne kolory stosowane są po to, aby odróżnić pewne elementy lub detale gotowe w maszynach, aby inżynier wiedział za co one odpowiadają. Standardowe zastosowania zielonego pe1000 to:

Sprzedaż online

Wałki i płyty z zielonego polietylenu sprzedajemy za pośrednictwem internetu, a wysyłka następuje przy pomocy firm kurierskich, zatem jesteśmy w stanie dostarczyć towar w każde miejsce w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta w celu otrzymania oferty:

Call Now Button