Menu Zamknij

Płyty gumowe

Kategoria: Wyroby gumowe

Nazwa: Płyta (mata) gumowa

Rodzaje: SBR, NBR, EPDM, NR-L

Kolor: czarny

Wymiary: 1200 mm x 10 000 mm, 1200 mm x 5000 mm oraz 1000 mm x 1000 mm; grubości 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm

Kontakt Firmadp

Płyty gumowe są powszechnie wykorzystywane w przemyśle jako materiał zabezpieczający oraz uszczelniający. Płyty z gumy zyskują popularność dzięki wyjątkowym właściwościom elastomerów: są elastyczne i idealnie dopasowują się do powierzchni, a przy tym wodoszczelne i mają trudnościeralny charakter. Połączenie tych cech w jednym materiale często czyni go nie do zastąpienia. Dużym atutem jest również atrakcyjna cena.

płyta gumowa

Z magazynu zapewniamy płyty gumowe w całych nawojach 1,2m x 5-10mb w zakresie grubości #1-#15mm oraz w arkuszach prasowanych 1m x 1m dla grubości #25-50mm. W przypadku gum zbrojonych , specjalistycznych i kolorowych dostępność wraz z minimum logistycznym określana jest na indywidualne zapytanie. Podobna sytuacja dotyczy gumy ciętej na wymiar.

Rodzaje płyt gumowych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór płyt gumowych od zwykłej gumy do codziennego użytku aż do specjalistycznych gum ukierunkowanych pod konkretne zastosowanie:

  • SBR – do ogólnego zastosowania stosowana
  • NBR – olejoodporna dedykowana do zastosowań poddanych oddziaływaniu substancji ropopochodnych: olejów, smarów, benzyny, itp.
  • EPDM – odporna na warunki atmosferyczne, UV, ozon – przeznaczone do aplikacji wykorzystywanych pod gołym niebem i narażone na kontakt z kwasami czy zasadami
  • NR-L guma spożywcza, na bazie kauczuku naturalnego w kolorze beżowym, posiada atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością
  • CR-TP guma trudnopalna o zwiększonej odporności na za podjęcie ogniem

Cięcie gumy

Oprócz całych rolek oferujemy cięcie gumy na wymiar w formie pasów gumowych, mat, dywaników czy podkładów gumowych. Zajmujemy się również produkcją uszczelek gumowych na zamówienie. Docinanie gumy na wymiar pozwala na idealne dopasowanie maty gumowej, np. do posadzki, blatu czy gabarytów maszyny.

Cena płyty gumowej

Cennik płyt gumowych uwzględnia koszt za m2 materiału i dotyczy zakupu całej rolki w nawoju o szerokości 1,2m. Im grubszy arkusz tym cena gumy jest wyższa. W przypadku gum specjalistycznych (EPDM, NR-L, CR-TP) oraz zbrojonych – minimum zakupowe to cały nawój.

Płyty gumowe cięte na metry bieżące lub mniejsze formatki wyceniamy indywidualnie zależnie od rodzaju materiału i ilości sztuk.

Szybki kontakt