Menu Zamknij

Pręty teflon PTFE

Pręty teflonowe to bardzo uniwersalne i funkcjonalne półprodukty konstrukcyjne. Forma wałków jest wygodna w transporcie, przechowywaniu, a także dobrze nadaje się do docelowej obróbki. W naszej ofercie znajdują się pręty PTFE o różnych wymiarach – o średnicy od 2 do 200 mm oraz długościach nawet do 3000 mm. Istnieje także możliwość zamówienia od nas teflonowych wałków dociętych na konkretne, określone przez klienta wymiary.        

Wałek teflonowy – różne nazwy handlowe

Politetrafluoroetylen funkcjonuje w Polsce głównie pod nazwą handlową „teflon”. Jest to jednak nazwa PTFE od jednego, amerykańskiego producenta. Półprodukty z tego samego tworzywa określa się także jako wałki lub pręty boraflon, tarflen, tecaflon, a także po prostu PTFE. Różnice pomiędzy politetrafluoroetylenem o różnych nazwach, czyli pochodzący z odmiennych fabryk, są marginalne.

Podstawowa wersja wałków teflonowych ma barwę białą. Dostępna jest także wersja z domieszką włókien szklanych, a także czarna z dodatkiem grafitu i brązowa z brązem. Różnią się one nieco charakterystyką w stosunku do neutralnych prętów teflonowych.

Właściwości prętów teflonowych PTFE

Najistotniejsze cechy wałków z politetrafluoroetylenu to:

  • Możliwość pracy w ekstremalnych temperaturach (od -200 °C  do około 250°C)
  • Znakomite cechy elektroizolacyjne.
  • Niereagowanie z większością chemikaliów.
  • Nieabsorbowanie wody.
  • Bardzo niski współczynnik tarcia.
  • Dopuszczenie do kontaktu z żywnością.
  • Obojętność fizjologiczna.
  • Odporność na promienie UV.

Wałki teflonowe są półfabrykatem bardzo dobrze poddającym się dalszej obróbce. Najczęściej stosowane metody ich przetwarzani to skrawanie, wiercenie, frezowanie, toczenie oraz wycinanie CNC. Najniższy ze wszystkich tworzyw współczynnik tarcia powoduje, że z prętów PTFE często wykonuje się elementy, takie jak tuleje, ślizgi czy łożyska.

Teflonowy wałek – atrakcyjna cena i szybki czas realizacji

Nasza firma dostarcza pręty teflonowe do klientów detalicznych oraz tych, którzy zamawiają wałki PTFE w ilościach hurtowych. Sprzedajemy półprodukty konstrukcyjne o standardowych wymiarach logistycznych, jak i zamówienia indywidualne – docinane na życzenie klienta.

Zamówienia na pręty z teflonu można składać za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Błyskawicznie realizujemy zamówienia na terenie całego kraju, a nasi konsultanci zapewniają fachowe doradztwo.