Menu Zamknij

Płyta z poliacetalu POM C

Płyta POM C to powszechnie stosowany w różnych dziedzinach przemysłu półfabrykat konstrukcyjny z poliacetalu. Forma arkuszy jest łatwa w transporcie oraz magazynowaniu, a także daje duże możliwości obróbki skrawaniem.

Warto pamiętać o tym, że poliacetal występuje pod różnymi nazwami handlowymi, inne nazwy tego samego półproduktu to także:

  • płyta Derlin,
  • płyta Tecaform,
  • płyta Boracetal,
  • płyta Ertacetal.

Różnice w nazewnictwie mają związek z fabryką, z jakiej pochodzi dane tworzywo POM.

Płyta z poliacetalu – właściwości

Płyty POM C są sztywne, twarde oraz odporne na ścieranie. Oprócz tego wyróżnia je wysoka wytrzymałość temperaturowa (od niskich temperatur do nawet  100 °C), stabilność wymiarowa, niewchłanianie wody, dobre właściwości ślizgowe oraz odporność na wiele chemikaliów. Istotnym z punktu widzenia przemysłu jest także dopuszczenie płyt poliacetalowych do kontaktu z żywnością – tworzywo jest bezwonne i nie zmienia smaku – oraz łatwa obrabialność tworzywa.

Płyty POM są cenionym półfabrykatem, ponieważ świetnie nadają się do dalszej obróbki CNC za pomocą wiercenia lub frezowania. Możliwość precyzyjnego kształtowania za pomocą tych podstawowych technik sprawia, że z tworzywa POM mogą korzystać firmy nieposiadające rozbudowanego zaplecza technologicznego. Procesy obróbki wymagają uwzględnienia kilku parametrów, jednak nie należą do bardzo skomplikowanych.

Płyta poliacetalowa wykorzystywana jest w wielu dziedzinach przemysłu. Często jest to składowy element specjalistycznych maszyn – prowadnic, tulei i kół zębatych.

Płyty POM C na wymiar

Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą płyt POM-C w standardowych wymiarach handlowych, ale także wykonuje cięcie formatek na wymiar. Nowoczesne maszyny pozwalają na szybką i precyzyjną realizację takiego zamówienia.

Płyty POM są szczególnie polecanym produktem, ponieważ wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem kosztów zakupu do jakości. Są dostępne w atrakcyjnej cenie, ich obróbka jest łatwa, a cechy fizyczne oraz wytrzymałość tworzywa, z którego powstają, sprawiają, że doskonale sprawdzą się w wielu branżach. W przeciwieństwie do innych tworzyw mogą m.in. funkcjonować w warunkach mokrych.

Zamówienia na płyty poliacetalowe przyjmujemy telefonicznie oraz mailowo. Czas realizacji to około 1-2 dni roboczych. Skontaktuj się z naszymi ekspertami i poznaj więcej szczegółów.

płyty POM-C
Call Now Button