Menu Zamknij

Płyty poliamidowe PA6

Płyty poliamidowe to jedna z form sprzedaży tworzywa PA. Choć są one częstym wyborem zakupowym, to swoją popularnością ustępują wałkom. Mają one jednak wiele dodatkowych zalet, które nie posiadają popularne pręty poliamidowe. Jest to chociażby różnorodność barw, gdzie oprócz bazowej białej oraz czarnej, niebieskiej, czerwonej i zielonej, w których można zakupić wałki, pojawiają się też kolory żółty oraz kości słoniowej. Nazwy handlowe pod którymi znaleźć można płytę z poliamidu na rynku tworzyw sztucznych to Tecamid, Tecast, Boramid, Tarnamid, Ertalon i najpopularniejsza Nylon.

Półprodukt ten umożliwia łatwą obróbkę przy użyciu różnych technik, dzięki czemu można go dostosować do swoich potrzeb.

Cena płyt poliamidowych

Koszt, jaki trzeba ponieść podczas zakupu płyty z poliamidu, uzależniony jest od szeregu czynników. Pod uwagę trzeba wziąć chociażby rodzaj. W ofercie sklepu można znaleźć następujące warianty:

  • naturalny w wersji wytłaczanej (płyta PA 6) i odlewanej (PA 6G), które są najczęściej wybieranymi formami. Dzięki sztywności, twardości oraz wysokiej wytrzymałości tego typu płyta poliamidowa zastosowanie znajdzie w wielu dziedzinach przemysłu. Do cech warto doliczyć także zdolność do tłumienia drgań, która ma wpływ na bardzo cichą pracę oraz łatwe poddawanie się obróbce CNC.
  • wersje z dodatkami, takimi jak smary, oleje i włókna szklane. Każde z nich w inny sposób wpływa na właściwości, dlatego warto skontaktować się z naszymi ekspertami, w celu wybrania właściwej płyty poliamidowej.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę jest rzecz jasna ilość, którą wyraża się jako połączenie wagi i średnicy, w jakiej sprzedaje się poliamid. Płyta w naszym sklepie jest dostępna w rozmiarach 1000 x 1000 mm i w zakresie grubości od 0,5 do 150 mm. Szczegółową listę rozmiarów płyt poliamidowych można znaleźć w poniższym pliku.

Alternatywnymi formami zakupu mogą być pręty PA6 i tuleje poliamidowe.

Sprzedaż płyt poliamidowych

Sprzedaż prowadzona jest w całej Polsce – zarówno dla klienta chcącego zakupić płyty poliamidowe hurtowo, jak i detalicznie. Zamówienie dostarczają sprawdzone firmy kurierskie, co jest gwarantem bezpiecznej i szybkiej dostawy.

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup lub masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać, jakie płyty z poliamidu będą najlepsze dla specyfiki Twojej branży. Informacje możesz uzyskać po kontakcie telefonicznym lub przesyłając wiadomość mailową na sklepową skrzynkę.

Call Now Button