Menu Zamknij

Plandeki trudnopalne

Plandeka trudnopalna przyda się wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko wybuchnięcia lub łatwego rozprzestrzenienia się pożaru, przez co wszystkie materiały znajdujące się w niedalekiej odległości od siebie lub składowane w tym samym pomieszczeniu, narażone są na uszkodzenie. Specjalny materiał, który pozwala na ich ochronę, to tkanina PCV o gramaturze 650 g/m2, która cechuje się certyfikatem trudnopalności klasy B, a przy tym jest wodoodporna. Do jej zalet należy także zaliczyć bardzo dużą wytrzymałość nawet w ciężkich warunkach – deszczu, mrozu, ozonu lub promieniowania UV.

Plandeka ognioodporna naszej firmy to gwarancja zadowolenia z zakupu. W celu ułatwienia ich montażu zastosowano specjalnie zakute oczka, cechujące się dużą trwałością, co uniemożliwia ich łatwe rozerwanie. Jako alternatywę można traktować oczka kotarowe nitowane w materiał, które pozwalają na przesuwanie kotary trudnopalnej. Dodatkowo wzmocniono także krawędzie plandeki.

W przypadku zamówień indywidualnych możliwe jest naniesienie na materiał nadruków w wysokiej rozdzielczości, takich jak chociażby logotyp lub nazwa firmy. Plandeka dostępna jest w kolorach białym, zielonym i szarym.

Plandeka niepalna – zastosowanie

Plandeka tego typu znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko rozniecenia ognia lub w miejscach, gdzie wymagane są dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe (zgodnie z klasą palności B). Materiał łatwo poddaje się gaszeniu, dlatego często stosowany jest jako:

  • Kotary do spawalni
  • Odgrodzenia stanowisk spawalniczych
  • Kaptury na palety
  • Pokrowce na maszyny

Warto zaznaczyć, że w sytuacji pożaru materiał zapala się, ale gaśnie momentalnie w chwili odcięcia źródła ognia. Z tego powodu popularną nazwą jest też plandeka samogasnąca.

Plandeka trudnopalna – cena <h2>

Cena zakupu uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru. Dużą zaletą naszej oferty jest bowiem jej uniwersalność — zakupić można standardowe formaty albo nabyć plandekę trudnopalną na wymiar. Wówczas zamówienie jest indywidualnie dostosowywane do klienta.

W celu uzgodnienia szczegółów zakupu zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami drogą mailową lub telefoniczną. Udzielą także odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące naszej oferty, a także doradzą w doborze materiału o odpowiednich właściwościach.

plandeki samogasnące
Call Now Button