Menu Zamknij

Poliacetal POM C

Nasza firma oferuje sprzedaż poliacetalu w postaci półproduktów takich jak wałki, płyty oraz tuleje. Jesteśmy dystrybutorem tworzyw sztucznych, a nasze produkty wysyłamy na terenie całej Polski. POM C wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu i należy pamiętać, że występuje pod kilkoma nazwami handlowymi: Tecaform, Ertacetal lub Boracetal. Oferujemy półprodukty z poliacetalu, które służą do dalszej obróbki skrawaniem.

baner poliacetal

Poliacetal – materiał na sprzedaż

Tworzywo POM C oferujemy w formie półproduktów. W naszej firmie zamówisz wałki, tuleje i płyty z poliacetalu pochodzącego z europejskiej produkcji. Oprócz pełnych formatów handlowych, oferujemy docinanie na wymiar kawałki i arkusze z poliacetalu. W celu wyceny elementów z Tecaformu zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi sprzedaży:

POM C właściwości tworzywa

Poliacetal POM C to kopolimer polioksymetylenowy o naturalnym, białym kolorze, który jest nieprzezroczysty. Występuje w postaci półfabrykatów. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, sztywnością i wysoką ciągliwością. POM C jest odporny na środki myjące i nie wchłania wody i wilgoci. Ponadto POM charakteryzuje się:

  • temperaturą pracy w okolicach 110°C
  • dobrymi właściwościami ślizgowymi
  • bardzo dobrą izolacją elektryczną
  • dobrą obrabialnością

Warto wspomnieć, że Poliacetal POM C jest trudny w sklejaniu.

POM C gęstość

Standardowy, naturalny Poliacetal charakteryzuje się gęstością na poziomie 1.41 g/cm3. Jest to więcej niż gęstość poliamidu, a mniej niż gęstość teflonu.

Materiał POM C – zastosowania

Atrakcyjna cena POM C, łatwość obróbki, a także uniwersalne właściwości sprawiają, że tworzywa poliacetalowe – znane pod nazwami Derlin, Tecaform oraz innymi – stosuje się do wielu zadań w różnych branżach. POM C występuje powszechnie w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym, a także w mechanice czy elektrotechnice. W wielu wypadkach służy do wytwarzania elementów maszyn lub urządzeń wymagających dużej dokładności wymiarowej, a także pracujących pod dużym obciążeniem.

Najpopularniejsze techniki obróbki poliacetalu POM C to wtryskiwanie oraz wytłaczanie. Pierwsza metoda wykorzystuje specjalne formy i sprawdza się zwłaszcza do wytwarzania dużych produktów o skomplikowanych kształtach. Natomiast druga polega na wycinaniu lub frezowaniu gotowych wyrobów z półfabrykatów (płyt, wałków lub rur).

Tworzywo POM występuje w dwóch podstawowych wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Zaletą jasnej jest niższa cena surowca, natomiast ciemna jest odporniejsza na promieniowanie UV, dlatego świetnie sprawdza się w miejscach narażonych na działanie słońca.

Poliacetal – sklep z szeroką ofertą półfabrykatów

W wielu branżach trudno o tworzywo o lepszym stosunku ceny do jakości niż materiał pom. Koszt jego zakupu jest zbliżony do poliamidu.

Oferujemy zarówno sprzedaż pełnych formatów magazynowych materiału, jak i realizację zamówień na indywidualne zlecenia pod konkretne wymiary. Zamówienia na poliacetal POM-C można składać mailowo lub telefonicznie. Gotowe produkty dostarczamy na wskazany przez Klienta adres. Czas realizacji przy standardowym zamówieniu nie przekracza 72h.

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Realizujemy zamówienia zarówno dla klientów hurtowych, jak i detalicznych (przy zachowaniu minimum logistycznego).  W naszej ofercie są również inne tworzywa konstrukcyjne takie jak PEEK, Polietylen czy Tekstolit.

Call Now Button