Menu Zamknij

Płyty teflonowe

Płyty teflonowe są specjalistycznymi półfabrykatami wykorzystywanymi w bardzo wielu dziedzinach. Parametry politetrafluoroetylenu sprawiają, że stosuje się go w środowiskach wymagających wyjątkowych właściwości – odporności na wysokie temperatury, niepodatności na agresywne chemikalia lub bardzo niskiego współczynniku tarcia.

Oferowane przez nas wysokiej jakości płyty PTFE nadają się do zastosowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Można w łatwy sposób poddać je dalszej obróbce i wytworzyć specjalistyczne elementy o dowolnych kształtach oraz wymiarach.

Najistotniejsze właściwości płyty teflonowej

Płyty politetrafluoroetylenowe (PTFE) są przystosowane do wykorzystywania w skrajnych temperaturach (zakres pracy od -200 °C  do nawet 250°C). Tworzywo teflonowe nie jest bardzo wytrzymałe pod względem mechanicznym, jednak jest odporne nawet na silne substancje chemiczne, a także działanie wody czy promieni słonecznych. Płyty teflonowe mają także bardzo niski współczynnik tarcia oraz właściwości samosmarujące, dzięki czemu można z nich produkować elementy ślizgowe lub łożyska.

Politetrafluoroetylen występuje pod różnymi nazwami, dlatego płytki teflonowe nazywa się także płytami PTFE, tecaflonowymi lub boraflonowymi. Poszczególne rodzaje PTFE od innych producentów prawie nie różnią się pod względem parametrów. Politetrafluoroetylen od cenionych, europejskich dostawców ma takie same właściwości.

Szeroki asortyment płytek teflonowych od cenionych producentów

W naszej ofercie znajdziesz płyty PTFE w różnych wymiarach. Ich podstawowy format to 1200 x 1200 mm w dowolnej grubości z zakresu od 1 do 80 mm. Realizujemy także zamówienia na życzenie, docinając formatki według wytycznych klienta.  Nawet skomplikowane zlecenia wykonujemy szybko i dużą dokładnością wymiarową.

Przyjmujemy zamówienia detaliczne oraz hurtowe. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w sprawie zakupu czy też wyceny.

Call Now Button