Menu Zamknij

Guma na metry – przemysłowy materiał na wymiar

Jedną z gałęzi naszego biznesu jest dystrybucja wyrobów gumowych w formie węży, płyt i wykładzin. Oferujemy szeroki wybór rodzajów gumy oraz bardzo dużo możliwości składania indywidualnych zamówień na wymiar. Jednym z takich produktów jest guma na metry, którą docinamy na podany wymiar Klienta i wysyłamy kurierem w każdy zakątek Polski już w 24 godziny. Zapoznaj się z nasza ofertą.

guma z metra

Płyta gumowa z metra – sprzedaż online

Oferujemy gładkie płyty gumowe, które standardowo produkowane są w rolkach. Długość takiej rolki to maksymalnie 10 metrów, natomiast szerokość waha się od 1200 mm do 1450 mm, zatem możliwe jest docięcie szerokiej gumy na metry. Posiadamy pełen wachlarz grubości, od cienkiej gumy na metry: 1, 2, 3, 4, 5 mm aż po grubą gumę na metry: 6, 8, 10, 12, 15 mm. Docinamy formatki gumowe na wymiar.

Szukasz gumy z metra? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który nie tylko przygotuje ofertę, ale również doradzi w wyborze materiału i grubości.

Guma antypoślizgowa na metry

Drugim rodzajem produktu z gumy są wykładziny, które występują w dwóch kształtach. Pierwsza to wykładzina metro, która charakteryzuje się wypukłymi pastylkami, które nadają jej właściwości antypoślizgowe. Drugim rodzajem jest wykładzina ryfel, która posiada wzdłużne rowki – wąskie lub szerokie i również jest antypoślizgowa. Posiada przewagę nad wykładziną metro w postaci łatwiejszego czyszczenia.

W stałej sprzedaży wśród gum antypoślizgowych posiadamy grubości: 3, 4 i 5 mm. Na zamówienie dostępne są 6, 8, 10 mm.

metro
Wykładzina gumowa METRO
ryfel
Wykładzina gumowa RYFEL

Jaka guma na metry?

Wśród wyrobów gumowych w rolce wyróżniamy płyty oraz wykładziny gumowe, które produkowane są z różnych materiałów. Wyróżniamy trzy główne mieszanki gumowe różniące się od siebie właściwościami i ceną:

  • Mieszanka SBR ogólnego zastosowania jest najtańszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz płyty gumowej. Ten materiał to kauczuk Butadienowo – Styrenowy, który najczęściej stosuje się do produkcji opon lub podeszw butów. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. Idealnie nadaje się jako materiał na uszczelki gumowe.
  • Drugim rodzaje mieszanki gumowej jest NBR, czyli guma olejoodporna stosowana między innymi jako mata na stół warsztatowy. Materiał droższy od SBR, ale i jego zastosowanie jest szersze, ponieważ można go stosować wszędzie tam, gdzie występuje środowisko zaolejone, znajduje się ropa naftowa lub benzyna.
  • Trzecim i ostatnim rodzaje gumy z metra pod kątem materiału jest EPDM, czyli guma odporna na warunki atmosferyczne. Jest to trudnościeralna mieszanka odporna na związki chemiczne, kwasy, zasady oraz promieniowanie UV. Występuje w bardzo podobnej cenie do mieszanki NBR. 

Jakie zastosowanie posiada guma na metry?

Płyty gumowe stosuje się jako materiał na płaskie uszczelki gumowe, jako pasy transportowe czy jako materiał na podłogę w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Gumę, którą sprzedaje nasza firma wykorzystuje się również jako podkłady pod legary tarasowe czy podkłady pod maszyny w celu zmniejszenia wibracji.

Wykładziny gumowe również stosuje się jako materiał na posadzkę, szczególnie w miejscach gdzie występuje nachylenie terenu, ponieważ wykładziny, dzięki swojej budowie posiadają właściwości antypoślizgowe. Innymi zastosowaniami są wykładziny do garażu, windy czy na balkon.

Call Now Button