Menu Zamknij

Płyty uszczelkarskie Temac

Płyty uszczelniające firmy Temac to wysokojakościowy kompozyt składający się włókien aramidowych i mineralnych związanych mieszanką specjalnego kauczuku NBR. Płyty uszczelkarskie Temac przeznaczone są do wycinania uszczelek o szerokim zakresie zastosowań.

 płyty uszczelkarskie Temac

Zapewniamy szeroki wybór płyty Temac o różnorodnych właściwościach, zaczynając od arkuszy przeznaczonych do niskich parametrów pracy, poprzez umiarkowane aż do specjalistycznych : olejoodporne, kwasoodporne, na parę wodną, zbrojone i wiele innych. Dzięki rozbudowanej ofercie uszczelnienia Temac znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in.: olejarskim, chemicznym, spożywczym, maszynowym, petrochemicznym.

płyty uszczelkarskie Temac

Asortyment płyt firmy Temac

Płyty uszczelkarskie Temac można podzielić według właściwości użytkowych, dedykowanych do:

 1. Niskich parametrów pracy: Temafast Economy, Graftem Economy.
  2 Średnich parametrów pracy: Temafast, Temafast Special, Temaplus.
 2. Wysokich parametrów pracy: Temacarb (aplikacje pary przegrzanej), Temacid (aplikacje kwasowe i zasadowe).
 3. Specjalistyczne płyty uszczelkarskie do:
  a) aplikacji olejowych: Temasil NG, Temasil NG Soft, Temasil NG M;
  b) aplikacji pary wodnej o wyższych parametrach : Temasil HT;
  c) lekkiej chemii w wysokich parametrach pracy : Temaflex – elastyczna płyta;
 4. Płyta uszczelkarska do wycinania uszczelek z ekspandowanego PTFE : Uniflon 50, Uniflon 51 (z wypełniaczem krzemionkowym), Uniflon 53 (z wypełniaczem z siarczanu baru).
 5. Płyta uszczelkarska z ekspandowanego grafitu :Temagraph Ti (zbrojona wkładką z ostro perforowanej stali nierdzewnej), Temagraph Ni (zbrojona płaską wkładką niklową), Temagraph S (bez zbrojenia).
 6. Płyta wygłuszająca i ognioodporna z normą kolejową PN 45545-2 : Temafix SD.

Uszczelki Temac – specyfikacja

Uszczelki Temac wyróżniają się doskonałymi parametrami takimi jak: niezwykła wytrzymałość i trwałość, odporność mechaniczna i termiczna na niskie i wysokie temperatury oraz ciśnienie. Dlatego płyty Temac są z powodzeniem wykorzystywane do uszczelniania instalacji, które mają kontakt z alkoholem, smarem, gazem, płynami chłodniczymi i węglowodorowymi, a także rozcieńczonymi kwasami i zasadami. Ponadto uszczelnienia Temac są całkowicie bezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka.

Płyty uszczelkarskie Temac występują standardowo w formatach 1500 mm x 1500 mm w zakresie grubości od 0,5 mm do 5,0 mm. Wyjątek stanowią płyty z ekspandowanego teflonu w formatach od 1000 mm x 1000 mm do 2000 mm x 2000 mm w zakresie grubości od 0,75 mm do 3,0 mm.


Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość docięcia na wymiar według zapotrzebowania. Zapraszamy do kontaktu: 780-090-280.

Call Now Button