Menu Zamknij

Płyty poliamidowe PA6 / PA6 G

Nazwa: Płyta z poliamidu

Symbol: PA

Nazwy handlowe: Tarnamid, Ertalon, Tecamid, Boramid, Nylon, Tecast

Kolor: biały, czarny, niebieski, zielony, czerwony, żółty, kość słoniowa

Rozmiary: 1000 mm x 1000 mm, grubości od 0,5 mm do 150 mm

Kontakt Firmadp

Poliamid jest bardzo popularnym tworzywem konstrukcyjnym powszechnie wybieranym do produkcji różnego rodzaju elementów maszyn i urządzeń. O atrakcyjności materiału decyduje duża dostępność rozmiarowa oraz atrakcyjna cena poliamidu za kg. Ponadto właściwości tworzywa pozwalają na szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowy, również jako elementy współpracujące. Zwyczajowo płyty poliamidowe naturalne i czarne dostępne są w formacie 1m x 2m w zakresie grubości od #0,5mm do #150mm. Jednak istnieje możliwość zakupu mniejszego formatu i docięcie płyty na wymiar Klienta z zachowaniem minimum logistycznego.

Rodzaje płyt poliamidowych

Oprócz poliamidu naturalnego w wersji wytłaczanej (PA6) oraz odlewanej (PA6G) w naszej ofercie znajdują się również płyty z poliamidu modyfikowanego, np. z dodatkiem włókna szklanego lub oleju czy smaru. Warto zapoznać się z właściwościami każdej odmiany, aby dopasować odpowiednio rodzaj poliamidu do przeznaczenia.

Poliamid naturalny jest najczęściej wybierany z uwagi na bardzo dobre właściwości mechaniczne- sztywność i twardość materiału oraz wysoką wytrzymałość zmęczeniową. Wykazuje zdolność do tłumienia drgań, która zapewnia cichą pracę gotowych elementów. Kluczową cechę jest łatwość obróbki CNC. Niestety poliamid ma niską stabilność wymiarową w wilgotnym środowisku gdyż jest wysoce higroskopijny.

Płyty z poliamidu modyfikowanego zyskują właściwości domieszki, np. PA 6 z MoS2 w kolorze czarnym dzięki dodatkowi środka smarnego ma lepsze właściwości ślizgowe i wyższą odporność na ścieranie i promieniowanie UV. Z kolei poliamid z włóknem szklanym PA 6 GF 30 wykazuje większą wytrzymałość mechaniczną, sztywność i stabilność wymiarowa.

płyty poliamidowe

Sprzedaż płyty z poliamidu

Płyty poliamidowe sprzedajemy zarówno w całych arkuszach jak również docinamy formatki na wymiar. Cena płyty z poliamidu w pełnym formacie wyliczana je na podstawie wagi – za kg materiału. Formatki poliamidowe wyceniamy indywidualnie na zapytanie, zależnie od ilości sztuk i wielkości odpadu po cięciu. Aby zakupić płytę z poliamidu należy złożyć zamówienie mailowo lub telefonicznie. Zapewniamy szybką realizację i wysyłkę na wskazany na adres.

W naszej ofercie również pręty poliamidowe oraz tuleje poliamidowe.

Szybki kontakt