Menu Zamknij

Tuleje z tworzyw sztucznych

Kategoria: Tworzywa sztuczne (konstrukcyjne)

Rodzaj: Półfabrykaty z tworzyw sztucznych

Nazwa: Tuleje (rury) z tworzyw sztucznych

Kontakt Firmadp

Jedną z chętnie kupowanych form półfabrykatów są tuleje z tworzyw sztucznych. Z uwagi na bardzo bogaty wybór średnic jest duża szansa, aby dopasować rurę bez konieczności dalszego obrabiania. Jednak należy pamiętać, że podawane w katalogu wymiary nie są wartościami „na gotowo”. Każdy półfabrykat, w tym tuleje, posiada zakres tolerancji wykonania, który należy uwzględnić przy doborze właściwej średnicy. Zwyczajowo średnica zewnętrzna posiada naddatki, a średnica wewnętrzna odwrotnie. Nawet w przypadku konieczności delikatnej obróbki, będzie to tańsza opcja niż rozwiercanie całego pręta, co generuje spory odpad. W naszej ofercie standardowo zapewniamy białe tuleje oraz czarne.

Tuleje tworzywowe – asortyment :

Zależnie od dalszego przeznaczenia rury warto rozważyć odpowiedni dobór materiału, aby zapewnić łatwą obróbkę półfabrykatu i długą żywotność gotowej aplikacji. W ciągłej sprzedaży posiadamy:

Rury z poliamidu (PA6/PA6/G) w kolorze białym i czarnym. Tuleje poliamidowe są często wybierane z uwagi na szeroki wybór średnic oraz bardzo dobre właściwości mechaniczne materiału. Uniwersalne właściwości poliamidu sprawiają, że rury PA6 nadają się jako tworzywo do produkcji maszyn i urządzeń. Jedyną niedogodnością jest problem z zachowaniem stabilności wymiarowej w wilgotnym środowisku, gdyż poliamid ma skłonność do wchłaniania wody.

Rury z poliacetalu (POM-C) dostępne są wyłącznie w kolorze białym. Tuleje z poliacetalu są twarde i wytrzymałe na obciążenia mechaniczne. Poza tym mogą być stosowane na zewnątrz z uwagi na bardzo wysoką stabilność wymiarową.

Rury z teflonu (PTFE) to idealny wybór do zastosowań wysokotemperaturowych. Tuleje teflonowe mogą pracować w temperaturze sięgającej 260 st.C. Tuleje teflonowe mogą być używane w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym z uwagi na obojętność fizjologiczną materiału. Jedynym mankamentem materiału może być niższa odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysoka cena.

Tworzywa takie jak: polietylen, tekstolit, poliwęglan nie są produkowane pod postacią rur. Nie mniej jednak wykonanie z nich tulei jest możliwe, ale wiąże się z obróbką pełnych prętów generując spory odpad a co za tym idzie wysoką cenę.

tuleje z tworzywa

Rury z tworzyw konstrukcyjnych – sprzedaż:

Nie posiadamy sklepu stacjonarnego, w grę wchodzi wyłącznie sprzedaż internetowa tworzyw . Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie. Zapewniamy szybką realizację, która nie przekracza 72h. Wszystkie produkty wysyłamy na wskazany przez Klienta adres.

Szybki kontakt