Menu Zamknij

Pręty z tworzyw sztucznych

Kategoria: Tworzywa sztuczne (konstrukcyjne)

Rodzaj: Półfabrykaty z tworzyw sztucznych

Nazwa: Pręty (wałki) z tworzyw sztucznych

Kontakt Firmadp

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bogaty asortyment tworzyw w formie prętów. W ciągłej sprzedaży bogaty wybór kolorów i rozmiarów. Najbogatszy asortyment zdecydowanie należy przypisać prętom z poliamidu, natomiast tworzywa domieszkowane często dostępne są wyłącznie na zapytanie. Standardowo sprzedajemy wałki tworzywowe w odcinkach metrowych, ale istnieje również opcja odcięcia krótszych plastrów na wymiar.

Wałki tworzywowe – asortyment:

Zależnie od planowanego zastosowania należy zastanowić nad tym jaki wałek z tworzywa wybrać?

1. Poliamid (PA) to najczęściej wybierany materiał z uwagi na korzystny stosunek jakości do ceny. Ponadto wałki poliamidowe dostępne są w największym wyborze średnic oraz kolorów (biały, czarny, żółty, zielony, czerwony).

2. Poliacetal (POM-C) równie popularne tworzywo jak PA, jednak już nieco droższe, za to stabilne wymiarowe w wilgotnym środowisku i odporne na chemię. W ofercie posiadamy pręty z poliacetalu w kolorze białym, czarnym oraz niebieskim.

3. Polietylen (PE 300 , PE 1000) idealne tworzywo z przeznaczenie do żywności z uwagi na posiadany atest FDA. Wałki polietylenowe dostępne w 2 wariantach: 300 i 1000 oraz 3 kolorach: białym, czarnym i zielonym.

4. Teflon (PTFE) to również tworzywo z atestem spożywczym, ale to właściwości wysokotemperaturowymi wyróżniają ten materiał. Z drugiej strony wałki z teflonu mają gorsze właściwości mechaniczne, gdyż są relatywnie miękkie w porównaniu do pozostałych tworzyw. Standardowo dostępne w kolorze białym, chyba że zawierają domieszki: grafitu, węgla czy włókna szklanego.

5. Polipropylen (PP) wyróżnia się odpornością na wiele substancji chemicznych i bardzo łatwo poddaje się obróbce. Polecany jako materiał antykorozyjny. Wałki PP dostępne w ciągłej sprzedaży wyłącznie w kolorze szarym.

6. Tekstolit (TCF) wyróżnia się warstwową strukturą materiału i wykazuje dobre parametry mechaniczne, cieplne oraz ślizgowe. Pręty z tekstolitu mają charakterystyczny brązowy kolor i wyglądem przypominają drewno.

pręty z tworzyw

Sprzedaż prętów z tworzyw:

Aby dokonać zamówienia wystarczy skontaktować się z nami w celu potwierdzenia dostępności i ceny materiału. Biuro handlowe czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Gotowe paczki wysyłamy przy współpracy z firmami kurierskimi. Czas realizacji nie przekracza 72h.

Szybki kontakt