Menu Zamknij

Rura z poliacetalu POM C

Wysokiej jakości rury z poliacetalu (zwane także tulejami) to półfabrykaty konstrukcyjnie o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Tuleje POM C wykorzystuje się do wytwarzania wielu maszyn i urządzeń. Rury z tworzywa poliacetalowego wyróżniają się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, dzięki czemu często stosuje się je w produkcji elementów wymagających precyzji wykonania, stabilności wymiarowej, a także narażonych na działanie dużych sił.

Rury POM C najczęściej występują dwóch kolorach, białym i czarnym. Pierwsza z nich to wersja podstawowa, natomiast druga jest mniej narażona na działanie promieni UV. Ciemne rury z poliacetalu dobrze funkcjonują w środowiskach narażonych na działanie słońca.

Tuleja poliacetalowa – właściwości i zastosowania

Charakterystyka tworzywa sprawia, że rury POM C mają następujące właściwości:

  • odporność fizyczna – twardość, sztywność, wolne zużywanie wskutek ścierania,
  • nieabsorbowanie wilgoci,
  • stabilność wymiarowa,
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
  • szeroki zakres temperatury pracy – od niskich temperatur do około +100 °C,
  • łatwość dalszej obróbki.

Rury z poliacetalu są bardzo wytrzymałe i niedrogie, dlatego często stosuje się je w miejscach narażonych na długotrwałe działanie wilgoci. W przeciwieństwie do poliamidu, tworzywo POM nie odkształca się i zachowuje pierwotne wymiary.

Bardzo istotną cechą tulei POM C jest ich podatność na dalszą obróbkę. Czyni to z niej funkcjonalny półfabrykat, który skrawa się do postaci gotowego produktu. Proste techniki, takie jak wiercenie, toczenia i frezowanie pozwalają na szybkie przekształcenie rury poliacetalowej w konkretny element. Szerokie zakres dostępnych średnic oraz długości rur ułatwia dopasowanie półwyrobu do danych potrzeb.

Poliacetal rura – produkt występujący pod różnymi nazwami

Wysokiej jakości rury POM C mogą występować pod różnymi nazwami handlowymi. Wynika to z odmiennego określania tego samego tworzywa przez różne produkujące go firmy. Różne terminy dotyczą tego samego produktu:

  • rura Derlin,
  • rura Ertacetal,
  • rura Boracetal,
  • rura Tecaform

Sprzedaż rur z poliacetalu

Oferujemy rury POM C dla klientów detalicznych i hurtowych na terenie całego kraju. Zamówienia są w ciągu kilku dni dostarczane przez zaufane firmy kurierskie. Realizujemy zlecenia na tuleje z poliacetalu o wymiarach dostępnych od ręki z katalogu, jak i docinane na specjalne życzenie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi konsultantami.

rury z poliacetalu
Call Now Button