Menu Zamknij

Płyty uszczelkarskie Klinger

Uszczelnienia Klinger to bogaty wybór płyt o zróżnicowanych parametrach służące do wykonywania wysokiej jakości uszczelek płaskich o szerokim zakresie zastosowań. Płyty uszczelkarskie Klinger są bardzo odporne na działanie wysokich ciśnień i temperatur przy pracy ciągłej, tym samym zapewniają wydłużony czas pracy uszczelek.

płyty uszczelkarskie Klinger

Płyty uszczelniające Klinger to produkt wykonany jako połączenie różnego rodzaju włókien zespolonych ze sobą kauczukiem NBR. Mogą to być m.in.: włókna syntetyczne, aramidowe, węglowe czy szklane zależnie od rodzaju płyty w rozmaitych kombinacjach, tak aby uzyskać pożądane właściwości użytkowe pod konkretne zastosowanie. W ofercie dostępne są również płyty na uszczelki Klinger produkowane na bazie ekspandowanego PTFE z dodatkiem wypełniaczy lub bez.

płyty uszczelniające Klinger

Uszczelnienia Klinger – jaką płytę wybrać ?

Płyty uszczelniające Klinger występują w wielu wariantach: na niskie i wysokie parametry pracy, olejoodporne, kwasoodporne, na parę wodną, zbrojone i inne. Poniżej charakterystyka naszego asortymentu:

  1. Płyta uszczelkarska do wycinania uszczelek o szerokim zastosowaniu przy średnich parametrach pracy: Klingersil C-4300, Klingersil C-4400.
  2. Płyta uszczelkarska zbrojona do wycinania uszczelek o szerokim zastosowaniu przy wyższych parametrach pracy: Klingersil C-4409.
  3. Płyta uszczelkarska wysokoparametrowa do wycinania uszczelek przeznaczonych na aplikacje pary wodnej: Klingersil C-4430.
  4. Płyta uszczelkarska do wycinania uszczelek przeznaczonych do aplikacji pary wodnej o wyższych parametrach: Klingersil C-4500.
  5. Płyta uszczelkarska do wycinania uszczelek na aplikacje agresywnych kwasów i zasad: Klingersil C-8200.
  6. Specjalne uszczelnienie wielowarstwowe o długiej żywotności i doskonałych właściwościach fizycznych: Klinger Top-Sil ML1.
  7. Płyta uszczelkarska na bazie ekspandowanego PTFE, odporna na silne kwasy i roztwory alkaliczne: Klinger Top-Chem 2000, Klinger Top-Chem 2003, Klinger Top-Chem 2005, Klinger Top-Chem 2006.

Płyty uszczelniające Klinger – właściwości

Jako połączenie kauczuku i włókien wzmacniających strukturę płyty Klinger to innowacyjny produkt wysokiej jakości, który sprawdza się nawet w bardzo wymagających aplikacjach. Płyty na uszczelnienia Klinger z powodzeniem znajdują zastosowanie w przemyśle lotniczym, chemicznym, petrochemicznym, energetycznym, naftowym, maszynowym, gazowym, spożywczym i w rolnictwie.

Płyty uszczelkarskie Klinger produkowane są w formatach: 1000 mm x 1500 mm i 2000 mm x 1500 mm oraz zakresie grubości od 0,5 mm do 3,0 mm. Wyjątek stanowią płyty Klinger z rodzaju: Top-Chem 2000, 2003, 2005, 2006 oferowane w arkuszach 1500 mm x 1500 mm o grubości od 1,0 mm do 3,0 mm .

Płyty uszczelkarskie sprzedajemy w pełnych arkuszach lub jako uszczelki cięte pod zamówienie. Zadzwoń 780-090-280 i zapytaj o wycenę.


Call Now Button