Menu Zamknij

Płyty uszczelkarskie

Płyty uszczelkarskie to cieszące się dużą popularnością nowoczesne materiały o innowacyjnych właściwościach. Są odporne na szerokie zakresy temperatur, a także ciśnień, dzięki czemu znalazły zastosowanie w pracach związanych z uszczelnieniami i w kontakcie z różnorodnymi mediami technicznymi. 
Do produkcji płyt uszczelkarskich wykorzystuje się rozmaite surowce. Powstają one na bazie specjalnie komponowanych włókien (w tym włókien aramidowych o najwyższej jakości), jak również wypełniaczy nieorganicznych i elastomerów. Za sprawą wysoko wyspecjalizowanego procesu kalandrowania, spełniającego rygorystyczne normy ISO-9001, arkusze utrzymują wysoką trwałość i jakość uszczelnienia.
Warto wspomnieć, że płyty na uszczelki są bezazbestowe, a więc nie zawierają jednego z najgroźniejszych włóknistych materiałów nieorganicznych będącego zagrożeniem dla człowieka i środowiska.

uszczelki na stole warsztatowym

Zastosowanie płyt uszczelkarskich

Wysoka odporność na temperatury oraz ciśnienie sprawia, że każda płyta uszczelkarska może być z powodzeniem wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, a także w budownictwie, rolnictwie czy nawet w domu. Występuje jako składnik różnych instalacji, niestraszne jej para wodna, oleje, gazy, substancje ropopochodne czy inne chemikalia. 

Wybór właściwej płyty na uszczelki jest uzależniony od warunków pracy i przeznaczenia danego uszczelniania. Istotne są także temperatura, ciśnienie (w jakim będą musiały pracować), konstrukcja złącza i rodzaj uszczelnianego medium. 

Płyta uszczelkarska w asortymencie Firma DP

W ofercie Firmadp znajdują się płyty na uszczelki od trzech wiodących firm specjalizujących się ich produkcji: Polonit, Temac, Klinger. W zależności od preferencji mogą one występować w szerokim zakresie grubości i rozmiarów, co pozwala na idealne dopasowanie wyrobu do oczekiwań każdego klienta oraz potencjalnych zastosowań. 

Aby dowiedzieć się więcej informacji na temat płyt uszczelkarskich, wystarczy skontaktować się z naszymi specjalistami mailowo lub telefonicznie. Doradzą oni wybór uszczelnień technicznych dostosowanych do Twoich potrzeb. 

Call Now Button