Menu Zamknij

Elastyczne płyty grafitowe na uszczelnienia

Uszczelkarskie płyty grafitowe dedykowane są do produkcji uszczelnień technicznych. Uszczelki wykonane na bazie grafitu elastycznego to jedne z najtrwalszych i wytrzymałych rozwiązań. Uznawane za niezawodne znajdują zastosowanie głównie w instalacjach energetycznych i przemysłowych o szczególnie wysokich wymaganiach.

płyty grafitowe

Płyta uszczelkarska z grafitu to połączenie folii grafitowej i wzmocnień metalowych pod postacią wielowarstwowego laminatu, czego efektem jest uzyskanie najlepszych cech obydwu materiałów. Tym sposobem zyskujemy materiał o wytrzymałości stali, a przy tym wysoce odporny termicznie i elastyczny jak grafit.

Warto pamiętać, że skuteczność uszczelki z grafitu zależy w dużym stopniu od przestrzegania podstawowych zasad konstrukcyjnych podczas jej przygotowywania oraz montażu dlatego nie bez znaczenia jest doświadczenie montera.

Uszczelkarskie płyty z grafitu na wymiar

Płyty z grafitu produkowane są najczęściej w arkuszach o wymiarach 1m x 1m/1,2m x 1m/1,5m x 1,5m w zakresie grubości #0,5mm – # 8mm z tolerancją na poziomie +/10%. Płyty uszczelkarskie z grafitu są sprzedawane w wersji ze wzmocnieniem metalowym i bez. Ilość warstw wzmocnienia do wyboru: 1-5 przekładki metalowe, zależnie od rodzaju i grubośći płyty. Elastyczne płyty grafitowe sprzedajemy w całych arkuszach jak również tniemy uszczelki na wymiar.

Grafit elastyczny sam w sobie ma wyjątkowo dobre właściwości uszczelniające takie jak: ściśliwość, szczelność (w tym gazową) zdolność do utrzymania naprężeń w wysokich temperaturach (450-550oC). Ponadto wykazuje odporność na korozję i agresywne środowisko chemiczne. Co więcej materiał jest plastyczny i zachowuje pamięć kształtu Wymienione właściwości stawiają uszczelnienia grafitowe zdecydowanie wyżej od tradycyjnych uszczelnień elastomerowych.

Płyty z grafitu na uszczelki – asortyment

W ofercie zapewniamy:

  1. Płyta MultiGraf 600 – wielowarstwowy laminat grafitowy wzmocniony folią metalową o grubości 45um w ilości 2/3/lub 5 wzmocnień.
  2. Płyta AluGraf 450 – wielowarstwowy laminat wzmocniony 1 lub kilkoma metalowymi przekładkami zależnie od grubości arkusza.
  3. Płyta PerfoGraf 650 – materiał kompozytowy na bazie grafitu ekspandowanego i wzmocnienia z blachy spiczasto perforowanej ze stali AISI 316L.
  4. Płyta TermGraf 900 – płyta wykonana z grafitu elastycznego wysokiej czystości w formie planarnie wzmocnionej struktury bez wzmocnień metalicznych.

Chcesz wiedzieć więcej ? Sprawdź cenę i dostępność oraz dopasuj rozmiar – zadzwoń 780-090-280.

Call Now Button