Menu Zamknij

Płyty samosmarowne z poliamidu

płyty samosmarowne

Tworzywa sztuczne samosmarowne to szeroka grupa polimerów, a przede wszystkim ich modyfikacje wzbogacone olejami lub smarami w tym dwusiarczkiem molibdenu MoS2. Wymienione dodatki zdecydowanie poprawiają właściwości ślizgowe i obniżają współczynnik tarcia w porównaniu do materiałów niemodyfikowanych.

Do najbardziej spopularyzowanych należą płyty samosmarowne z poliamidu, gdyż występują w kilku modyfikacjach, są powszechnie dostępne oraz mają przystępną cenę. W sprzedaży arkusze #1mm do #120mm w arkuszach 1m x 2m lub 0,5m x 3m.

Oprócz płyty z poliamidu posiadamy również rozbudowaną ofertę na wałki samosmarowne z poliamidu w zakresie średnic od fi 10mm do fi 500mm zależnie od koloru.

Tworzywa samosmarne – właściwości

Tworzywa posiadające cechy umożliwiające płynną współpracę na sucho powszechnie nazywane są jako tworzywa samosmarujące lub samosmarne oraz samosmarowne . Ta cecha zdecydowanie podnosi parametry użytkowe materiału, gdyż zapewnia znakomite właściwości ślizgowe oraz niski współczynnik tarcia, bez konieczności użycia smaru. Co więcej zwiększa się odporność na ścieranie i wydłuża żywotność materiału. Ponadto tworzywa samosmarne posiadają wysoką zdolność do tłumienia drgań i zapewnia cichą pracę elementów współpracujących.

Warto podkreślić, że płyty samomsmarowne z poliamidu dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Dodatek oleju zmienia barwę tradycyjnego poliamidu z kremowej / białej na żółtą, zieloną lub czerwoną zależnie od modyfikacji. Z kolei domieszka smaru MoS2 nadaje charakterystyczny czarny kolor. Tworzywo poliamidowe w podstawowej niemodyfikowanej wersji również wykazuje bardzo dobre właściwości samosmarowne, a dodatek oleju czy smaru jeszcze je wzmacnia.

Płyty samosmarowne z poliamidu – sprzedaż

Poliamid można dostępny jest pod różnymi nazwami handlowymi takimi jak Boramid, Tarnamid, Nylon, Tecamid czy Ertalon. Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów PA6 /PA6 G pod postacią płyt jak również wałków i rur. W ofercie zapewniamy możliwość docięcia całych arkuszy na mniejsze kawałki, np. płytki samosmarowne oraz pełnych prętów na krótsze odcinki, np. rolki samosmarne. Warto również zwrócić uwagę na inne tworzywa samosmarowne z poliacetalu, polietylenu czy teflonu. Zapewniamy szybką realizację i wysyłkę na wskazany adres. Zapraszamy do zakupów.

Podobne wpisy

Call Now Button