Menu Zamknij

Plandeki na łódkę – produkcja płacht zabezpieczających

plandeka na łódkę

Utrzymywanie łodzi w nienagannej czystości podczas dłuższych przerw w użytkowaniu jest problemem, który spędza sen z powiek niejednego jej posiadacza. Nie ma bowiem wielu rzeczy bardziej irytujących niż sprzątanie liści lub wylewanie wody z zęzy, kiedy kokpit nie został odpowiednio zabezpieczony. Rozwiązaniem kłopotu może być umieszczenie na łodzi plandeki, która uchroni ją przed warunkami atmosferycznymi.

plandeka na łódkę

Dlaczego osłonięcie łodzi jest tak ważne?

By zdać sobie sprawę, jak ważną funkcję może ono pełnić, wystarczy wyobrazić sobie niezabezpieczony samochód, który pozostaje w jednym miejscu przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, a w tym czasie wystawiany jest na działanie warunków atmosferycznych. Lakier i szyby będą wówczas przyjmować bardzo duże dawki promieni słonecznych oraz deszczówki (lub nawet śniegu, w przypadku pory zimowej). Na aucie swoje ślady zostawią pyłki drzew i traw, a oprócz tego pojawią się tam także odchody ptaków lub owadów. Karoseria oblepiona będzie ponadto kurzem i zacznie tracić swój pierwotny kolor. W zakamarkach pojazdu zbierze się również potężna ilość liści i nasion. Samochód po kilku tygodniach będzie się więc nadawał do gruntownego czyszczenia, a już po paru miesiącach zacznie przypominać opuszczony wrak. 

Doprowadzenie go do stanu używalności zajmie wówczas minimum kilka godzin. Dlaczego więc tak wiele osób decyduje się na pozostawienie swoich łódek, motorówek czy skuterów wodnych w marinie lub co gorsza na swoim podjeździe bez osłon?

Plandeka na łódź potrzebna od zaraz

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie negatywnych efektów, które mogą działać na Twoją jednostkę pływającą, jest wypróbowanie dedykowanej plandeki do łodzi. Dzięki jej odpowiedniemu zamontowaniu zabezpieczysz cały kokpit, co umożliwi nie tylko czasowe jej osłonięcie, ale nawet sezonowanie łajby pod gołym niebem. 

Do najważniejszych cech tego typu produktu w ofercie Firmadp należą:

  • wykonanie z bardzo wytrzymałego materiału, który stosuje się m.in. przy produkcji płacht na tiry;
  • wysoka gramatura rzędu 680 g/m²;
  • wodoodporność;
  • specjalne otwory montażowe na całym obwodzie;
  • kolorystyka materiału oraz wymiary plandeki dostosowane do wymagań klienta.

Plandeki, dzięki dbałości o wszystkie detale podczas procesu ich wytwarzania, zapewniają wysoki stopień ochrony nawet w skrajnych sytuacjach pogodowych, takich jak wichury, sztormy czy silne fale. Przy odpowiednim montażu materiał ściśle przylega do kadłuba, jednak duże połacie materiału w połączeniu z wysoką gramaturą powodują, że plandeka staje się ciężka. W takich przypadkach płachtę dla najlepszego efektu końcowego warto jest naciągać w dwie osoby.

Przydatność plandeki na łódkę nie kończy się jednak na osłanianiu i zabezpieczaniu przed warunkami atmosferycznymi, kiedy jest ona nieużywana przez dłuższy czas. Warto zauważyć, że tego typu płachta okryciowa idealnie sprawdzi się także podczas transportu. Zapewni wówczas łodzi dodatkową warstwę ochronną, która w krytycznej sytuacji może uchronić przed zarysowaniem kadłuba. 

Tego typu płachta posłuży także jako plandeka na motorówkę, skuter wodny lub inne jednostki pływające.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem plandeki?

Przed wybraniem właściwego produktu, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Zbyt duża plandeka sprawi problem w trakcie montażu, natomiast zbyt mała nie przykryje całego kadłuba. Dobrą opcją nie jest również zakupienie dwóch mniejszych płacht, ponieważ problematyczne będzie ich odpowiednie połączenie. 
By jak najbardziej ułatwić wybór, Firmadp zdecydowała się na specjalną usługę dla swoich klientów – tworzenie plandeki na wymiar. Do łodzi przytwierdza się ją wówczas z dziecinną łatwością. Jedyne, co musisz zrobić przed złożeniem zamówienia, to dokładne wymierzenie swojej łajby i zastanowienie się nad kolorem płachty. Zakup plandeki do łodzi na wymiar jest więc bardzo łatwy, nie wymaga wielu czynności oraz skomplikowanych obliczeń i sprawia, że przestaniesz martwić się o sezonowanie Twojej łajby.

Podobne wpisy

Call Now Button