Menu Zamknij

Maty silikonowe do żywności z atestem

maty silikonowe do żywnosci

Wśród materiałów do przemysłu można wyodrębnić specjalną grupę jak gumy do żywności z atestem . Z założenia guma silikonowa jest obojętna fizjologicznie i może być stosowana w przemyśle spożywczym. Dzięki temu wszystkie docięte z rolki formatki czy maty silikonowe do żywności spełniają te założenia. Warto zaznaczyć, że mowa o silikonie naturalnym niebarwionym, który posiada kolor mleczny. Oprócz tego warto podkreślić, że silikon jest tworzywem który nie wydziela zapachu i nie brudzi. W ofercie posiadamy szeroki wybór grubości płyt silikonowych od #1mm do #10mm w całych rolkach 1,2m x 10mb. Maty silikonowe z atestem docinamy na metry bieżące, a przy większym zamówieniu na wskazany wymiar.

Silikon w rolce – specyfikacja

Oprócz wyróżniającego spośród innych gum koloru białego oraz właściwości pozwalających na użycie w przetwórstwie żywnościowym silikon może być wykorzystany w wysokiej temperaturze. Są to kluczowe cechy, dzięki którym płyta silikonowa jest zdecydowanie bardziej wyspecjalizowanym materiałem niż pyta gumowa. Warto podkreślić, że maty silikonowe do żywności są elastyczne i mają trudnościeralny charakter. Pozostałe właściwości są podobne do tych jakie ma guma przemysłowa :

  • kolor: mleczny – biały;
  • twardość 60 +/-5 ShA, na zamówienie 50- 30 ShA;
  • gęstość: 1,25g/cm3;
  • wytrzymałość na rozciąganie: 7 MPa;
  • wydłużenie względne przy zerwaniu: > 300%;
  • wytrzymałość temperaturowa: -40 do +220 st.C;
  • szerokość rolki: 1200mm;
  • długość rolki: 10mb, docinamy na mb;
  • grubość płyty: #1mm – #10mm.

Maty silikonowe na wymiar

Standardowo na magazynie posiadamy całe rolki silikonu do żywności, z których docinamy na indywidualne zamówienie mniejsze formatki. Maksymalny odcinek nie może przekraczać 10mb, a minimalny nie może być krótszy niż 1mb. Zapewniamy również maty silikonowe o twardości mniejszej niż 60 ShA, które produkujemy na zamówienie wyłącznie w arkuszach 500mm x 500mm. Cena maty z silikonu jest składową kilku czynników: grubości płyty, formatu i ewentualnego odpadu z szerokości oraz ilości sztuk. Dlatego w celu wyceny zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi pod nr tel.: 780-090-280. Maty silikonowe do żywności wysyłamy na wskazany przez zamawiającego adres.

Podobne wpisy

Call Now Button